IWONA SEWERYN-SOŁTYK – mgr inż. zootechnik, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, behawiorysta COAPE. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami i odpowiednie zaplecze teoretyczne. Stale podwyższam swoje kwalifikacje na warsztatach i seminariach. Stosuję metody nieawersyjne i staram się je dostosowywać do zwierzęcia, a także do możliwości i potrzeb przewodnika. W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam potrzebę zbudowania solidnej relacji pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, opartej na zaufaniu, miłości i szacunku. Zrozumienie emocji i motywacji, a także procesów myślowych zwierzęcia, jest niezwykle fascynujące i pozwala na tym fundamencie zbudować niezwykłą przyjaźń.
Na co dzień ćwiczę ze swoim kundelkiem po przejściach – Norusiem, a także zajmuję się pomaganiem zwierzętom skrzywdzonym przez los i ludzi. Trafiają do mnie z fundacji i przytulisk; u mnie dochodzą do siebie, ponownie uczą się ufać człowiekowi. Kiedy lękliwe, słabo zsocjalizowane i niepewne psy przeobrażają się w pewnych siebie, otwartych, kochanych przyjaciół rodziny, szukam im nowych domów, zawsze starając się dopasować osobowość psa do możliwości jego nowych opiekunów (i na odwrót), a także służę im radą i wsparciem podczas wdrażania nowego członka rodziny w życie domu.

Jak wyglądają konsultacje?

o spotkanie trwające około 2 godzin. Składa się z wnikliwego wywiadu, który zawiera dokładny opis problemów behawioralnych, pochodzenia psa, zaspokojenia jego potrzeb, interakcji z człowiekiem oraz z innymi psami. Mam wtedy możliwość, żeby zaobserwować jego zachowanie w środowisku, w którym funkcjonuje na co dzień. Bezpośrednio po spotkaniu wysyłam raport konsultacyjny, w którym zawarte są wskazówki, jak dalej postępować, a także materiały, które ułatwiają opiekunowi praktyczne wprowadzenie działań zaradczych. Od tej pory jestem w stałym kontakcie z właścicielem, co pozwala mi śledzić postępy terapii i w razie potrzeby odpowiednio korygować stosowane elementy.

Z jakimi problemami miałam już okazję pracować?

zachowania agresywne • problemy separacyjne • zachowania lękowe • nadpobudliwość • niszczenie • samookaleczanie się

CENNIK KONSULTACJI BEHAWIORALNYCH

Pierwsze spotkanie: 150 zł + koszty dojazdu (4 zł/km)
Każde kolejne spotkanie: 100 zł + koszty dojazdu (4 zł/km)

Indywidualne szkolenie psa

Oferuję indywidualne szkolenia oparte na metodach nieawersyjnych. Sesje treningowe odbywają się w domu klienta lub podczas pobytu psa w hotelu i są poprzedzone odpowiednią konsultacją behawioralną. Najbardziej istotną częścią szkolenia – niezależnie od tego, czy odbywa się ono w hotelu czy w domu klienta – jest rozmowa z opiekunem zwierzęcia i wspólne uzgodnienie planu szkolenia. Moja rola polega na ocenie charakteru psa i dobraniu metod w oparciu o jego naturalne predyspozycje, ale to Państwo pełnią rolę przewodnika swojego ulubieńca; ja jedynie pomagam Wam znaleźć wspólny język. Dobrze poprowadzony trening daje psu i jego opiekunowi dużo radości.

Szkolenie obejmuje naukę podstawowych umiejętności, takich jak:

chodzenie na luźnej smyczy,
przywołanie,
zostawanie na miejscu,
ignorowanie innych psów,
komendy: siad, leżeć, zostaw,
różne sztuczki.

CENNIK INDYWIDUALNYCH TRENINGÓW

Trening w domu psa: 100 zł za godzinę + koszty dojazdu (4 zł/km)
Trening w hotelu: +50 zł dziennie do podstawowej ceny pobytu

pobierz formularz…

Przewiń do góry