BEHAWIORYSTA

Iwona Seweryn-Sołtyk

mgr.inż. zootechnik, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, behawiorysta Coape

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami i odpowiednie zaplecze teoretyczne. Stale podwyższam swoje kwalifikacje na warsztatach i seminariach. Stosuję metody nieawersyjne i staram się je dostosowywać do zwierzęcia, a także do możliwości i potrzeb przewodnika.
 
W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam potrzebę zbudowania solidnej relacji pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, opartej na zaufaniu, miłości i szacunku. Zrozumienie emocji i motywacji, a także procesów myślowych zwierzęcia, jest niezwykle fascynujące i pozwala na tym fundamencie zbudować wyjątkową przyjaźń

Na co dzień ćwiczę ze swoim kundelkiem po przejściach – Norusiem, oraz owczarkiem belgijskim – Tio, a także zajmuję się pomaganiem zwierzętom skrzywdzonym przez los i ludzi.

Trafiają do mnie z fundacji i przytulisk; u mnie dochodzą do siebie, ponownie uczą się ufać człowiekowi.

Kiedy lękliwe, słabo zsocjalizowane i niepewne psy przeobrażają się w pewnych siebie, otwartych, kochanych przyjaciół rodziny, szukam im nowych domów. Zawsze staram się dopasować osobowość psa do możliwości jego nowych opiekunów (i na odwrót), a także służę radą i wsparciem podczas wdrażania nowego członka rodziny w życie domu.Jak wyglądają konsultacje?

Czasami wygląda to tak, że….

 Jadę do domu klienta i obserwuję zwierzę w jego środowisku.

Przede wszystkim rozmawiam z właścicielem, robię szczegółowy wywiad. Pytam o przeszłość, rozkład dnia, karmienie, doświadczenia, socjalizację , kontakty z innymi ludźmi, zwierzętami. Najważniejszym celem konsultacji jest zrozumienie jakie są problemy z danym zwierzakiem, oraz znalezienie ich przyczyny i to jest moment, kiedy proponuję rozwiązanie problemu. Tak rozpoczyna się droga do zrozumienia swojego czworonożnego przyjaciela i wspólna praca nad wszystkimi jego problemami.

Natomiast w innych przypadkach…(dotyczy tylko psów)

Po wstępnym rozeznaniu się i rozmowie z właścicielami zabieram psiaka ze sobą na    3-dniowy pobyt w hotelu, gdzie mogę zdecydowanie więcej zaobserwować. Pozwala mi to na szersze spojrzenie na jego interakcje z innymi psami, ludźmi. Na zachowanie na obcym terenie, bez właściciela (często niepożądane zachowanie jest spowodowane zachowaniem właściciela np. pies go broni, błędnie oceniając że człowiek może się czegoś bać). Po tych 3 dniach nadchodzi rozmowa z  właścicielem, wyjaśnienie genezy zachowania psa, plan naprawczy, ćwiczenia oraz zalecenia. Dokładnie wtedy zaczynamy wspólną pracę nad psiakiem.

Zarówno w jednym i drugim przypadku- po konsultacji jestem do dyspozycji klienta, wiele pytań rodzi się w trakcie wdrażania zaleceń, stąd jesteśmy w stałym kontakcie.

Cennik konsultacji

400zł – konsultacja bez dojazdu

400zł + 6zł/1km – konsultacja z dojazdem

ul. Wilczkowska 4,

51-213 Wrocław

GODZINY PRZYJMOWANIA
I ODBIORU ZWIERZĄT

08:00-12:00
16:00-20:00

Hotel czynny 24/7