IWONA SEWERYN-SOŁTYK
mgr inż. zootechniki
absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
behawiorysta COAPE
IMG_2858
Mam wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami i odpowiednie zaplecze teoretyczne. Stale podwyższam swoje kwalifikacje na warsztatach i seminariach. Stosuję metody nieawersyjne i staram się je dostosowywać do zwierzęcia, a także do możliwości i potrzeb przewodnika.
 
W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam potrzebę zbudowania solidnej relacji pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, opartej na zaufaniu, miłości i szacunku. Zrozumienie emocji i motywacji, a także procesów myślowych zwierzęcia, jest niezwykle fascynujące i pozwala na tym fundamencie zbudować wyjątkową przyjaźń
Na co dzień ćwiczę ze swoim kundelkiem po przejściach – Norusiem, oraz owczarkiem belgijskim – Tio, a także zajmuję się pomaganiem zwierzętom skrzywdzonym przez los i ludzi.

Trafiają do mnie z fundacji i przytulisk; u mnie dochodzą do siebie, ponownie uczą się ufać człowiekowi.

Kiedy lękliwe, słabo zsocjalizowane i niepewne psy przeobrażają się w pewnych siebie, otwartych, kochanych przyjaciół rodziny, szukam im nowych domów. Zawsze staram się dopasować osobowość psa do możliwości jego nowych opiekunów (i na odwrót), a także służę radą i wsparciem podczas wdrażania nowego członka rodziny w życie domu.

Jak wyglądają konsultacje?

Spotkanie trwające około 2 godziny składające się z dogłębnego wywiadu, który zawiera dokładny opis problemów behawioralnych, pochodzenia psa, zaspokojenia jego potrzeb, interakcji z człowiekiem oraz z innymi psami. Mam wtedy możliwość, żeby zaobserwować jego zachowanie w środowisku, w którym funkcjonuje na co dzień.

Z jakimi problemami miałam już okazję pracować?

zachowania agresywne • problemy separacyjne • zachowania lękowe • nadpobudliwość • niszczenie • samookaleczanie się

 

Jak długo trwa terapia?

Czas terapii jest uzależniony od wielu czynników, m. in. od stopnia nasilenia problemu, zaangażowania właścicieli oraz indywidualnych cech psa. Zazwyczaj terapia obejmuje jedno spotkanie oraz późniejsze konsultacje korespondencyjne, ale w uzasadnionych przypadkach konieczne jest organizowanie kolejnych spotkań.
 

CENNIK KONSULTACJI BEHAWIORALNYCH

Pierwsze spotkanie: 400 zł + koszty dojazdu (6 zł/km)
Każde kolejne spotkanie: 150 zł + koszty dojazdu (6 zł/km)

Przewiń do góry